top of page

KACZI: CD a vinyl Kněhyně

kaczi.jpeg

Na podzim 2023 jsme se zpěvačkou KACZI, Lukášem Hradilem, Lucií Merta Koulákovou, Radkou Tihelkovou a Michalem Sedláčkem dokončili hudební materiál pro CD a vinyl s názvem Kněhyně. Skladby se začaly natáčet v ostravském studiu Lakovna Michalem Sedláčkem, dokončili jsme je v Českém rozhlase Ostrava. Tam jsem i, až na pár výjimek, provedl finální mix a nakonec i kompletní mastering všech songů.

Když si při tvorbě sednete i lidsky, chytá dílo úplně jiný rozměr. A to se stalo i při tomto projektu. V posledních letech mám vůbec štěstí na nahrávání s lidmi, ke kterým mě nakonec poutá přátelství. Autorská hudba totiž není jen o dokonalých aranžích a bezchybných či virtuózních instrumentálních výkonech. Výsledné nahrávky jsou křehkou substancí hudebního tvaru společného soužití kapely v určitém okamžiku. Chtěli jsme vytvořit pravdivé hudební snímky, které KACZI spolu s kapelou bude schopna stejně zahrát i na živo. A to se nám myslím povedlo...

kaczi-S1.jpeg

​​13. března 2024 KACZI s kapelou album pokřtila ve studiu S1 Českého rozhlasu Ostrava. A tímto koncertem odstartovala svou tour po studiích Českého rozhlasu, kde CD a vinyl Kněhyně představí. Snímky si už žijí vlastním životem i na streamovacích platformách, jako je např. Spotify.

Nedávno KACZI natočila k titulní skladbě Kněhyně i videoklip, který  emoci nahrávky ještě umocnil...

Jako ukázku jsem vybral skladbu Chladná voda, tak si ji užijte. Vinyl nebo CD si můžete koupit přímo na webu KACZI.

KACZICD Kněhyně (2024)
00:00 / 02:44
bottom of page